Svarbu keičiantiems asbestinę stogo dangą (2015-10-15)

Kaimo vietovių gyventojai, kurie pavasarį kreipėsi dėl Europos Sąjungos ir valstybės teikiamos paramos senai asbestinei stogų dangai pakeisti, prieš pradėdami stogo dangos keitimo darbus dar kartą turėtų atkreipti dėmesį į Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) veiklos srities „Asbestinių stogų dangos keitimas“ įgyvendinimo taisyklėse numatytus paramos teikimo reikalavimus.
 
Tinkamos finansuoti išlaidos
 
Pagal veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, o didžiausia paramos suma vienam projektui negali viršyti 2 tūkst. eurų.
 
Tinkamoms finansuoti išlaidoms priskiriamos stogo dangos keitimo medžiagų, taip pat medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti, įsigijimo, asbestinių atliekų transportavimo iki šalinimo vietos ir jų šalinimo paslaugų pirkimo, projekto viešinimo išlaidos. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad nekompensuojamos išlaidos statybos darbams, taip pat stogo laikančiosioms konstrukcijoms, stogo šiltinimo medžiagoms arba termoizoliacinio sluoksnio medžiagoms.
 
Atsiskaitymai tik per finansines institucijas
 
Visi pirkiniai, už kuriuos kaimo gyventojai tikisi gauti paramą, turi būti nauji ir nenaudoti, o atsiskaitymai už juos turi būti vykdomi pagal numatytas taisykles: paramos lėšomis asbesto stogus keičiantys kaimo gyventojai atsiskaitymus su tiekėjais privalo atlikti per finansines institucijas – už prekes ar paslaugas galima atsiskaityti tik banko kortele, bankiniu pavedimu bei naudojantis elektronine bankininkyste. Taip pat svarbu pažymėti, kad sąskaitos turi būti apmokėtos paties paramos gavėjo.
 
Paramos gavėjai, pakeitę asbestinę stogo dangą, Nacionalinei mokėjimo agentūrai turi pateikti mokėjimo prašymus kartu su išlaidų pagrindimą ir išlaidų apmokėjimą įrodančiais dokumentais. Tik pateikus mokėjimo prašymą ir visus reikiamus dokumentus, kompensuojamos tinkamos finansuoti projekto išlaidos. Apkreipiame dėmesį, kad galima pateikti tik vieną mokėjimo prašymą.
 
Naudinga informacija
 
www.nma.lt