Kviečia į mokymus sėklintojams (2015-10-01)

Šiuo metu Lietuvoje gyvulių sėklinimo paslaugas gali teikti licencijas turintys 458 gyvulių sėklintojai. Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, norėdama supažindinti su naujovėmis, visus sėklintojus kviečia į mokymus.

Nuo rugsėjo 30 d. iki spalio 8 d. įvairiuose Lietuvos miestuose vyks mokymai gyvulių sėklinimo, gyvulių porų parinkimo temomis. Mokymų dalyviai taip pat susipažins su pripažintų veislininkystės institucijų selekcinėmis programomis.

 „Šiuos mokymus organizuojame, norėdami užtikrinti galimybę sėklintojams supažindinti su darbo naujovėmis, licencijavimo taisyklėmis. Ne mažiau svarbu, kad sėklintojai būtų supažindinti su veislinių gyvulių asociacijų gyvulių parinkimo planais ir ūkininkams padėtų siekti gerų rezultatų,“ – sako tarnybos vadovas Vilius Rekštys.

 Sėkmingas karvės apvaisinimas priklauso ne tik nuo jos mitybos ar laikymo sąlygų, bet ir teisingų specialisto sprendimų. Lietuvoje sėklinti karves patiems ūkininkams dar nėra įprasta – tai gali daryti specialų vidurinį ar aukštąjį veterinarijos ir zootechnikos išsilavinimą turintys gyvulių augintojai, Lietuvos veterinarijos akademijos tęstinio mokymo centre baigę 2 savaičių trukmės mokymo programą ir gavę licenciją.

Daugiau informacijos čia: http://www.veislininkyste.lt/

www.zum.lt