Į tarptautinę parodą „EXPO 2015“ Milane jau parduoti 8 milijonai bilietų

Ar pasaulinė paroda prilygsta Olimpinėms žaidynėms? Tie, kurie ruošiasi tarptautinei „Expo“ parodai, tikriausiai tam pritartų. Jau netrukus „Expo 2015“ atvers duris lankytojams iš viso pasaulio.

Gegužės 1-ąją prasideda bene didžiausia tarptautinė paroda ,,Expo 2015“. Pirmoji pasaulinė paroda buvo surengta 1851 metais Londone. Apkeliavusi bene visą pasaulį šiemet ji rengiama Italijos mados sostinėje Milane. Parodoje dalyvauja 145 pasaulio valstybės, 3 tarptautinės organizacijos, 13 nevyriausybinių organizacijų. Planuojama, kad ją aplankys daugiau kaip 20 milijonų žmonių.

Artimiausius pusę metų Milanas taps pasauliniu centru, kur ketinama pristatyti ne tik skaniausius maisto produktus, bet ir pažangiausias technologijas. Parodos tema „Pamaitinti planetą. Gyvybės energija“. 

Lietuva dalyvaus įrengdama paviljoną, kurio plotas 1147 m², iš jų 520 m² bus užstatyta. Planuojama, kad per 6 parodos mėnesius Lietuvos paviljoną aplankys 23 milijonai svečių, kurie bus supažindinti su išskirtinės kokybės nacionaliniais maisto produktais, gėrimais ir patiekalais.  Lietuvos dalyvavimas parodoje Milane leis pristatyti Lietuvos tautinio paveldo gaminius, turizmo, investavimo ir eksporto galimybes, ekonomikos ir mokslo laimėjimus, šalies kultūrą, padės stiprinti dvišalius Lietuvos ir Italijos santykius.  Lietuvos paviljonus pasaulinėse parodose paprastai aplanko po kelis milijonus žmonių (Japonijoje – 2 mln., Kinijoje – 6 mln., Ispanijoje ir Pietų Korėjoje parodos vyko tik tris mėnesius – beveik po 1 mln.). Lietuvos paviljonas Pietų Korėjoje buvo įvertintas sidabro apdovanojimu. Tikimasi sėkmės ir Europoje. ,,Expo 2015“ vyks nuo gegužės 1 d. iki spalio 1 d.

Likus 100 dienų iki parodos atidarymo jau buvo parduota apie 8 mln. bilietų, apie 1 milijoną išpirko Kinija.

2017 metais parodą planuojama surengti Astanoje, Kazachstane.

 http://www.expo2015.org/en/index.html?packedargs=op=changeLang

www.zum.lt